Geleceği Yazan Kadınlar İklim Fikir Maratonu BAŞVURU
21 Eylül 2021, 00:00

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde yürüttüğümüz Geleceği Yazan Kadınlar Projesi'nin konusu bu kez İklim Fikir Maratonu.

Geleceği Yazan Kadınlar projesi, kadınların daha iyi bir Dünya için teknolojik çözümler üretecekleri İklim Fikir Maratonu ile devam ediyor. Hem kadınların teknoloji alanında çalışmalarını desteklemek hem de bu desteğin güzel bir amaca dönüşmesi için kurgulanan yarışmada teknoloji bilen, ilgi duyan kadınlar iklim değişikliği için çözüm üretecek.

İklim Fikir Maratonu yarışmasında, iklim değişikliği ana başlığı altında Enerjinin Verimli ve Yenilenebilir Kullanımı, Atık Yönetimi, Karbon Ayak İzi Yönetimi ve Sürdürülebilir Tarım temalarında geliştirecekleri teknolojik çözüm fikirleriyle kadınlar, daha iyi bir dünya için geleceği yazacak.

Son Başvuru tarihi 30 Eylül 2021 olan Projenin ön değerlendirme sonuçları 4 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak olup,15 Kasım 2021'de yarı final sonuçları, 22 Kasım 2021 tarihinde de final ve ödül töreni yapılacaktır.

 

ÖDÜLLER:

Birinciye 50.000

İkinciye 30.000

Üçüncüye 20.000

 

Para ödüllerinin yanı sıra başka fırsatların da sunulacağı Proje'nin duyuru görseli ve video tanıtımı ekte yer almaktadır. Proje ile ilgili tüm bilgilere https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/iklimfikirmaratonu linkinden erişim sağlayabilirsiniz.

Finalde dereceye giren iller arasında olmanız hepimizi gururlandıracaktır. İlinizde özellikle üniversitelerde Kurulunuz vasıtasıyla duyurunun yapılması ve daha çok kadının İklim Fikir Maratonu'na katılımının sağlanmasından memnuniyet duyulacaktır.

Saygılarımızla,